AŞIK VEYSEL
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım ve Sevgili Öğrenciler;
Milli Eğitim Bakanlığı ile Intel® firmasının ortaklaşa hazırlamış oldukları, Intel® Öğretmen Programı Kursunu tamamlama aşamasındayız.
Kurs altı haftalık süreyi kapsamaktadır. Sürenin 2 haftalık kısmı yüz yüze ve geri kalan kısmı çevrimiçi şeklinde gerçekleşmiştir. Yüz yüze eğitimde Kursun temel amacını ve mantığını kavrayarak, kurs öğretmenimiz Adem ALEVLİ’ nin rehberliğinde microsoft ofis araçlarını, (Powerpoint sunum teknikleri, bülten, broşür ve Publisher) gibi ofis programlarını etkili bir şekilde kullanmayı öğrendik. Bunun yanı sıra ünitemizde kullanacağımız değerlendirme araçlarının kullanımını, ünite planı oluşturmayı, 21. yüzyıl becerilerini kullanarak diğer öğretim araçlarını kullanmayı kavradık.

Bu kursun bilgi dağarcığımıza kattıklarıyla ,OZANLAR (Yusuf YENİYAYLA, ) grubu olarak 9. sınıf Saadet EREN,Kürşat KESKİN, Ali DÜZGÜN Türk Edebiyatı dersinin SÖZLÜ EDEBİYATTA AŞIK VEYSEL konusunu hazırladık.Bu konuyu defalarca anlattık derslerde ama hiç birisi bu kursun katkılarıyla hazırladığımız bu çalışmalar kadar çekici ve öğrenci merkezli değildi.

Bu üniteyle amacımız, hayatın her alanında olan ahengin şiirde de olduğunu göstermek ve okudukları ya da dinledikleri herhangi bir şiirin ahenginin rast gele değil bir takım kurallar dahilinde olduğunun farkındalığını yaratmak.

Ahenk hayatın her alanında var ama şiir hayatımıza renk katan önemli unsurlardan biri bu çalışmamızla şiirin ahengini hayatınıza katabilir ve bu konuda sizleri yeterince bilgilendirebilirsek işin başında amaçladığımız noktaya varmış olacağız.

Bu kursta sağlanan ortam için okul idaremize ve yeni bilgilere ulaşmamıza katkıları için sayın Adem ALEVLİ’ye teşekkürlerimizi iletiyoruz.

TEMEL SORU

Göz görmezse ne ile görürüz?

ÜNİTE SORULARI

Sözlü Edebiyat ürünleri nasıl aktarılır
Anonim ürünlerden başka neler var?
Sözlü Edebiyat ürünleri müzikle birleşir mi?

İÇERİK SORULARI

Halk şairi ne demektir?
Aşık Veysel kimdir?
Aşık Veysel’in eserleri nelerdir?
Günümüzde de halk şairi var mıdır?


MİSYONUMUZ

Dersin hedeflerine uygun öğretim etkinliklerine katkıda bulunmak

VİZYONUMUZ

Öğrencilere şiiri sevdirerek şiirin hayatlarına farklı bir renk katmasına yardımcı olmak.

ÇALIŞMALARIMIZDAN BAZI ÖRNEKLER


ÇALIŞMALARDA KULLANDIĞIMIZ BAZI RESİMLER

IMG_4353.jpg Aşıkveysel.jpg 187_asik_veysel_0.jpg

qwertyuıopüüüüüüüüüüüüüüüü,,.jpg saz.jpgfft5_mf218478.jpg

mescibb_asikve2.jpg asik_veysel.jpg kopz.jpg